Zbliza się termin na wyjazdy integracyjne

Przełom marca i kwietnia  to wyjątkowo akuratny termin by przygotować  szkolenie integracyjne czyli team building. Wtedy sprawdzone i atrakcyjne ośrodki są niepozajmowane dlatego damy radę wybrać ten, który ma niezbędny teren i sprzęt odpowiadające przygotowywanym ćwiczeniom. A przy okazji jest w okolicy naszej siedziby i transport nie potrwa zbyt wiele godzin.


Nietrudno zgadnąć iż obiekt to tylko polowa do udanego szkolenia team building. Jeżeli planujemy przeprowadzić wyjazd integracyjny bez wpadek przydałoby się zamówić agencję trenerską oferującą szkolenia integracyjne i imprezy o charakterze team building. Angażujmy firmy z polecenia a niekoniecznie najtańszej. Nie warto zaoszczędzić kilkanaście procent, i potem żałować na swoje głupie oszczędzanie.  Analizujmy raczej kwalifikacje trenerów, wyjątkowość przedstawianego nam programu, postawę organizatora nastawioną na słuchanie naszych życzeń i na koniec – dbanie o BHP, rzecz jasna gdy są gry aktywne ruchowo.
Jeżeli szkolenie team building lub wyjazd integracyjny organizujemy dla kilkaset i więcej osób, cała akcja przygotowawcza potrwa trzy miesiące. Poukładać kalendarze dla tak dużej grupy  pracowników bywa będzie bowiem zadaniem wymagającym czasu.  I jeszcze znalezienie ośrodka , który znajdzie tak wiele pokoi w dobrym terminie – to też wyzwanie.
I jeszcze powiedzmy o dwóch  nie tak bardzo skomplikowanych zadaniach gdy przygotowujemy tegoroczny wyjazd integracyjny lub pracownicze szkolenie team building. To transport na miejsce spotkania, a inna sprawa to ewentualne atrakcje po zakończeniu ćwiczeń między innymi impreza wieczorna, i występy komika lub znanego aktora itp.  To także istotne elementy spotkania team building i nie możemy o tej części przygotowań zapominać.