Zasady wymyślania gier menedżerskich

W niniejszym artykule pokażę dobre praktyki zaprojektowania dobrej fabuły szkoleniowej. Niejeden program edukacyjny zyska wyjątkowy element uatrakcyjniający zajęcia. Specjaliści ds. szkoleń mówią o tym, iż dużym wyzwaniem jest opracować fabułę takiej symulacji szkoleniowej. gra menedżerska musiałaby mieć pewne elementy. Nauczyłem się o nich, gdy odnalazłem w sieci ten portal: Symulacje menedżerskie
Kiedy 3 miesiące temu organizowałem projekt szkoleniowy i używałem grę dla menedżerów, przyszło mi do głowy, aby opracować poradnik z tego tematu. W dalszej części artykułu prezentuję zestaw dobrych praktyk z zakresu opracowywania gier szkoleniowych.

Zupełnie na początku pomyśl na jaki zakres merytoryczny musi być poruszony w ramach symulacji biznesowej. Są takie tematy, które są dość ciekawe: techniki menedżerskie, rozwijanie talentów, łańcuchy logistyczne, zarządzanie produkcją, zarządzanie personelem.

Następnie jedź do marketu dla dzieci oraz sięgnij po zabawki z epoki bycia dzieckiem. W centrum zabawkowym koniecznie rozważ to, aby zakupić: zestawy z klockami, układanki, lalki, samochodziki oraz pozostałe małe zabawki. Wymienione wyżej rzeczy przydadzą się do napisania programu gry dla menedżerów.

Na koniec opracuj fabułę gry dla menedżerów. Zapisz ją w programie graficznym i Wordzie i zagraj w nią z najbliższymi znajomymi. Oni powiedzą ci, jak zrobić pewne zmiany w fabule.

Należy też w symulacji edukacyjnej zaplanować niespodziewane sytaucje, różne „fajerwerki” czy też wygrane. 

W drugim z kolei poście na blogu przedstawię schemat planu gry dla menedżerów.


Michał Żabski
Autor tej notki  jest absolwentem kierunku farmakologii Uniwersytetu Opolskiego i studiów podyplomowych z dziedziny  kierowania sprzedażą. Posiada tytuł Doradcy Terapii Ustawień VNV. Zawodowo realizuje się w Zgierzu.  Od pięciu sezonów szkoli i rozwija badania odnoszące się do sprzedaży w sektorze „reklamy”.

HASŁA:
Symulacje Negocjacyjne
Kursy miękkie
Gry e-learning
Przywództwo
Zarządzanie dla brygadzistów
Negocjacje
Wyjazdy integracyjne
Materiały do gier dla wykładowców