Zarządzanie projektami dla każdego

W sektorze studiów podyplomowych jest wyjątkowo dużo szkoleń w obszarze kierowania działaniami innymi niż procesy operacyjne firmy. W tym artykule na mojej stronie zaprezentuję, jakich cech szkolenia szukać w ramach takich szkoleń i jakie kwestie były zawsze dla mnie najbardziej istotne w zarządzaniu projektami. Szczegółowe wskazówki czytelnik znajdzie tu: Zamknięte Warsztaty Zamknięte .
Trzeba się podzielić, że od ponad 10 lat zauważam wiedza na temat kierowania działaniami projektowymi – dawno temu inaczej project management, pochodzącą z Kanady. Strategia zarządzania projektem była wykorzystywana w strukturach wojskowych, w przemyśle produkującym dla służby zdrowia, a po latach w wielkich medialnych projektach. W dzisiejszych czasach bywa to dopiero funkcja badań naukowych bardzo doceniana na świecie. Instytut Administrowania Działaniami Projektowymi zaprojektował swoją teorię, sposoby i narzędzia do badania aktywności menedżerów działań projektowych.
Administrowanie projektem bywa metodą w ramach business management opierającą się na kompleksowejcałościowej i wyodrębnionego planowania życia nowego procesu albo parametrów technologicznych w dokładnie zaplanowanym czasie oraz przy określonym zakresie kosztu zakładanego do wykonania planowanego przedsięwzięcia.
Podczas sesji szkoleniowych z tematu kierowania projektem widzę, iż uczestnicy pragną wykorzystać sposoby oraz praktyczne kwestionariusze z wybranych pól działalności: planowanie, ustalanie hamonogramu wydatków, przydzielanie pracy podwładnym, motywowanie do pracy. Ci, którzy biorą udział w szkoleniu dobrze postrzegają teoretyczne rozwiązywanie trudnych kwestii projektowych podczas warsztatów na szkoleniu.
O NASZYM DZIENNIKU
Niniejszy portal kreuje ekipa mających wieloletni staż fachowców realizujących kursy dla organizacji i instytucji z kilkunastu sektorów rynku.
 
W tym serwisie mówimy   o:
- audyty motywacji ludzi w przedsiębiorstwach wszelkich branż
- kwestionariuszy rozwojowe
- treningi z rozwoju osobistego i menedżerskiego
- szkolenia motywacyjnych
- zarządzanie ludźmi