Układy metod do szacowania wyników zachowań pracowniczych w przykładowej firmie

Czy myślałeś o tym dlaczego podwładni nie cierpią być poddawani ocenie? Czy w znanych ci przypadkach sposoby oceny, jakie używa znany ci przedsiębiorca, bywają jasne oraz konkretne? Kiedy pochylisz się nad istotą konstruowania i implementowania systemu ocen personelu, zrozumiesz, jak istotny jest to proces administrowania personelem.
Dobry sposób dokonywania ocen pracowników opiera się na kilku fundamentach: kwestionariuszach, algorytmach, procedurach, skali ocen, technikach zapisywania wniosków. Bez wątpienia powinien mieć kompletne punkty systemu: cel, zasoby, procesy, wejścia, wyniki działania całości i relacje z zewnętrzem. Idealny system ocen pracowniczych możesz zakupić tu:  Kwestionariusze Opinii Pracowników
W lutym 2011 roku miałem za zadanie stworzyć system oceniania zachowań personelu dla dużej działalności gospodarczej z kapitałowej grupy przemysłowej, której główne biuro mieści się w Opolu. Kiedy pojechałem do firmy pierwszy raz, spotkałem się z specjalistą ds. HR oraz wspólnie sporządziliśmy schemat sposobu dokonywania oceny pracowniczej. Spotkanie zabrało nam 3 godziny. W tym czasie nakreśliliśmy następujące sprawy:
1. Wielkość grupy podwładnych, którzy powinni być poddawani ocenie przez ich szefów.
II. Jak często podwładni będą diagnozowani pod względem efektywności pracy.
3. Wielkość zbioru kwestionariuszy, które trzeba zaprojektować, aby układ tych dokumentów poprawnie działał.
d. Rodzaje interfajsów, jakie powinny być zainstalowane, aby przełożeni korzystali z sposobu wykonywania zadań przez podwładnych w celu koordynowania pracy pracowników.
V. Cenę i okres realizacji układu metod oceny pracowniczej.
W następnym miejscu zobrazuję, w jaki sposób poprowadziliśmy to wydarzenie. Już teraz chcę powiedzieć, że mimo  dużych doświadczeń w konsultingu dla różnych instytucji w takich projektach, miałem naprawdę niezwykłe  kłopoty. Na przykład kierownicy nie potrafi użyć MS Projecta. A kierownik personalny okazał się Czechem i kiepsko komunikował się w języku polskim.
To tyle przywódczych przemyśleń.
Redakcja: Tymon Olbryski

TAGI:
Badania wynagrodzeń
Ocena okresowa menedżerów
Polityka personalna w produkcyjnej organizacji
Praktyczne kierowanie personelem
Programy rowoju talentów
Rozwój pracowników
Systemy rekrutacyjne