Typowe casy organizacji i działanie zespołowe

Czy było kiedyś tak, że w znanej ci instytucji zatrudnionym tam osobom zabroniono współdziałać w grupach pracowniczych? Każdy pracownik jest zmuszony wykonywać zadania w samotności, nie widząc się z pozostałymi pracownikami. Każdy otrzymał swój pokój, nikogo nie odwiedza oraz pozostałych nie zna. Jak wówczas przebiegałaby praca  organizacji? Czy taka instytucja  dałaby radę przetrwać na rynku?
W niniejszym artykule chcę przedstawić dwa casy podobnych firm. Pierwsza firma została zbudowana bez udziału pracowników, jedynie przez silnego szefa. Pracownicy nie byli efektywnie funkcjonującą grupą, pracownik skupiał się na celach wpisujących się w jego zadania bez porozumienia z innymi. Inna organizacja funkcjonowała w zgranych grupach pracowniczych. Szef zdawał sobie sprawę z wagi pracy zespołowej, bo ta organizacja przeszła dokładnie takie szkolenie, jak to: Zespołowe Imprezy Team Building
Opisana na początku instytucja biznesowa była otwarta w  1998 przez dentystę Adama Nowaka, który chciał rozszerzyć zawód i zdecydował się być właścicielem firmy.
Jego uniwersytetem była Akademia Medyczna w Katowicach w której skończył studia jako stomatolog. Założył firmę usługową i zatrudnił 15 współpracowników w różnych miastach Polski. Co miesiąc współpracownicy widzieli się w biurze firmy w Poznaniu oraz omawiali wszystkie sprawy firmy. Nie licząc tego momentu przedstawiciele z regionów funkcjonowali zawsze bez współpracy z innymi. Kiedy 4 osób zdecydowało się odejść z tego biznesu, przytłaczająca część kwestii biznesowych organizacji nie zostało zamkniętych. Po 2 latach firma została zamknięta i wyrejestrowana z rejestru firm.
Inną organizację biznesową otworzył wyjątkowo aktywny absolwent Uniwersytecie w Katowicach. Będąc na trzecim roku lubił organizować duże seminaria dla studentów. Działał w organizacji pożytku publicznego na stanowisku ”kierownik” PRu. Jak już uzyskał dyplom doktora, założył firmę doradczą. W ciągu 10  miesięcy ta organizacja okazała się najbardziej znaną i polecaną firmą w tej branży na terenie kraju. Jej przeciętny miesięczny dochód wynosił 5 milionów złotych. Firma miała 90 profesjonalistów, wliczając w to 56 coachów w takich miastach jak: Białystok, Katowice, Rzeszów, Szczecin.  Zatrudnieni zwykle byli zorganizowani w grupy pracujące razem, i to z tej właśnie przyczyny organizacja wciąż się rozrasta.
Na tą chwilę to tyle naszych myśli.
Redakcja: Jan Piskorz
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC ZESTAW NIEZNANYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Ciesząca się największym wzięciem forma ćwiczeń : gry konstrukcyjne z klockami
- Najlepiej ocenione w ankietach po szkoleniu zabawy – komentarze grup: zadania wspinaczkowe
- Statystyczna wielkość grupy szkoleniowej: siedemdziesiąt pracowników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na gry: weekend.
- Najczęściej zamawiana część kraju: Podlasie

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od sześciu lat funkcjonujemy w branży eventów pod marką Training Projects.
Rozumiemy, że pozytywnie odebrane szkolenie czy wyjazd to także wygodny obiekt szkoleniowy. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy wiele ciekawych miejsc ze wszystkich rejonów Polski. Rekomendujemy sprawdzone wydarzenia integracyjne i  team building.W większości przypadków prowadzimy zajęcia w Sudetach, w centralnej części kraju a także nad morzem. Preferujemy  obiekty w ciszy i spokoju . W słoneczne dni działamy pod chmurką, a gdy aura nie sprzyja – w budynku.