Test satysfakcji Polaków - raport

Nasz partner z serwisu HRmapa.pl opublikował właśnie wyniki badania motywacji i satysfakcji pracowników w polskich przedsiębiorstwach.
HRmapa to serwis oferujący profesonalne  testy motywacji.
Co wywnioskujemy z opublikowanego badania?
Istotna jest satysfakcjonująca stała pensja podstawowa  a także umowa o pracę z długim okresem wypowiedzenia. Nie mniej ważna jest możliwość samodzielnego decydowania o terminach urlopów. Na niższym miejscu plasuje się  prawo głosu na przykład na zebraniach i w rozmowie z przełożonym.
Dalej: pochwały, podziękowania, docenianie ze strony szefa.
Oczywiście na liście jest także umożliwienie Ci udziału w planowaniu Twojej własnej kariery.
Już trochę dalej są: elastyczny czas pracy a również realizowanie trudnych zadań i wyzwań. Liczą się także nauka i warsztaty zawodowe.
Niżej w ocenie pracowników są pełnienie roli pioniera w organizacji. Nie dostał dobrej oceny w opinii pracowników także
pakiet świadczeń socjalnych ani opłacone przez pracodawcę bonusy materialne. Testy wykazały że takie psychologiczne i osobowościowe aspekty jak bezpieczne stanowisko pracy i duża zmienność zakresu obowiązków też są mniej kluczowe. Najniżej uplasowalo się: konkursy i rankingi pracowników (współzawodnictwo pomiędzy pracownikami.
Dokładne analizy z badania motywacji i satysfakcji pracowników, zakres pytań zastosowanego testu i kwestionariusza oceny jest i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.