Szkoleniowe gry dla pracowników

O znaczeniu imprez integracyjnych w motywacji oraz docenianiu swoich pracowników wielokrotnie już mówiono, i za każdym razem wnioski są takie same. Mogą one być doskonałym sposobem na osiągnięcie wyżej wymienionych celów, lecz powinno się je w umiejętny sposób organizować, bo tylko wówczas mają szansę spełnić zadania, jakie są przed nimi postawione.

Coraz częściej w czasie wyjazdów integracyjnych pracodawcy zaczynają chcieć coś zupełnie innego niż tylko zabawa od samego przyjazdu z muzyką i alkoholem. Podczas wyjazdów integracyjnych przecież można zaaranżować kilka gier i zabaw, które mimo że mogą być doskonałą formą rozrywki, to dodatkowo dużo będą mogły nauczyć uczestników i sprawdzić, w jaki sposób się oni będą zachowywać w nietypowych sytuacjach.

Jedną z popularnych metod na dostarczenie gościom należytego zapasu emocji oraz adrenaliny są gry terenowe i Symulacje Strategiczne  . Z reguły są one planowane w pobliżu miejsca, w którym są noclegi, ale zajmują obszar o większej powierzchni - przy pewnych grach nawet może to być kilkaset kilometrów kwadratowych.

Najczęściej schemat takich gier polegać będzie na tym, że uczestnicy będą musieli pokonać określoną trasę pomiędzy kilkoma punktami, wykonując równocześnie przy tym dodatkowe zadania. W większości przypadków będzie w nich brać udział parę grup powstałych z podzielonych pracowników, z których sukces odniesie ta, która najlepiej lub najszybciej zrealizuje cele, które zostały wyznaczone.

Niekiedy w tego typu grach terenowych wykorzystuje się nowoczesne sprzęty i urządzenia, przykładowo można zaliczyć system nawigacji satelitarnej i środki łączności, ale dodatkowo do wykorzystania przez użytkowników mogą także być bardziej tradycyjne pomoce, na przykład mapy oraz zwykłe kompasy. Dzięki temu, że rywalizacja będzie się odbywać w zespołach, to może to zmusić uczestników do odpowiedniej współpracy aby sukces był możliwy.

Z powodu swojej specyfiki gry terenowe czasem mogą nieść za sobą jakieś niebezpieczeństwo, dlatego też jest niezwykle istotne, żeby użytkownicy dobrze o tym wiedzieli. Konieczne jest zachowywanie się w sposób odpowiedzialny i co najważniejsze bezwzględnie respektowanie wszystkich zasad i reguł które określi organizator.