Symulacja biznesowa

Tych z Państwa, których zajmują polskie Symulacje Biznesowe  namawiam usilnie do przeanalizowania stworzonej przez naszych konsultantów strony internetowej opisującej symulacje ekonomiczne i gry menedżerskie z kilkunastu tematyk dotykających zadań kierownika, specjalisty i sprzedawcy. Prowadzimy przykładowo symulacje z zarządzania projektami, dziedziny międzykulturowej, symulacje integracyjne a także symulacje z dziedziny finansów i ekonomiki korporacji.
Stworzona przez naszych trenerów baza symulacji prezentuje szereg programów: planszowe, w formie outdoor, zbudowane na interaktywnych rekwizytach. Symulacje były skonstruowane dla zespołów liczących łącznie od pięciu do 160 uczestników. Mogą zajmować od kilkudziesięciu minut do 16 godzin warsztatów o pasjonującym wydźwięku i ponadprzeciętnej efektywności gdy chodzi o kształtowanie świadomości. 
Oczywiście nie są to w najmniejszym stopniu  symulacje losowe. Nie zawierają elementu  kostki czy rzucania monetą ani podobnych rekwizytów opartych na banalnej przypadkowości gry.
Zajmujemy się również projektowaniem autorskich gier a także specjalistycznych symulacji od podstaw na zamówienie, krojonych na miarę. 
symulacje projektuje Rafał Szczepanik, renomowany twórca gier. Wdrożył w różnych firmach blisko sto gier dotyczących zagadnień miękkich (np. podejmowania decyzji i kilkadziesiąt symulacji dla wielu grup uczestników – np. w firmach leasingowych, produkcji lekow, sieci hipermarketów czy nowoczesnych technologiach i energetyce. Rafał napisał w minionych kilkunastu latach zapewne największą liczbę symulacji w naszym kraju HR. 
Nie oferujemy jednak gier rozgrywanych przez internet. Z naszego doświadczenia wynika (a opieramy się na kilkuset warsztatach opartych o symulacje), iż w warsztatach miękkich a także menedżerskich bywają one bezdyskusyjnie mniej efektywną techniką edukacji.