Studia dla menedżerów w miejsce szkoleń

Koszty studiów z zakresu kompetencji kierowniczych bywają zróżnicowane zależnie od rodzaju szkoły wyższej, ilości wykładów, sposobu wykładania i uczelni z zagranicy, która firmuje zaświadczenie takiego toku nauczania. Znaczenie ma dodatkowo lista zatrudnionych w Polsce pracowników naukowo-dydaktycznych oraz to, czy uczą i kształcą tam szefowie znanych firm, czy pracownicy dydaktyczni uczelni akademickich. Czy bardziej sensownie wybrać zestaw wielu szkoleń niż studia z zakresu kompetencji kierowniczych?
Pracownicy, marzący o tytule wyższym niż licencjat będą zmuszeni przeznaczyć na takie studia co najmniej 20 tys. zł. Jednakże za równoważność takich kursów da się kupić niezły samochód. Niektóre oferty opisanych studiów znajdują się tu: Skuteczne  Szkolenia  Z Prezentacji .
Poniżej zamieszczam pięć takich studiów dla kierowników i dyrektorów.
25 tysięcy PLN trzeba zapłacić za studia studia menedżerskie organizowane w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu i Kierowania. Cały projekt edukacyjny zajmuje 4 trymestry i wpłata jest podzielona na rosnące raty. Kiedy ktoś ma zamiar zapłacić na początku całą opłatę, może liczyć na 9 procent obniżki ceny. Pomimo, iż cena nie jest wygórowana, zajęcia prowadzi kadra akademicka z Broghton College (Wielka Brytania) i Menchester School of Humanities.
Droższą inwestycją będą studia menedżerskie w Poznaniu, w Instytucie Przedsiębiorczości i Zarządzania w Akademii Ekonomicznej. Koszt wspomnianych wyżej semestrów to od 7000 do 7500 dolarów. Opłaty można wpłacać w rosnących ratach. Wykłady prowadzone są w całości w języku obcym. W ramach studiów dla menedżerów jest możliwość wybrać cztery ciekawe kierunki.
Dla mnie szczytem marzeń będą studia menedżerskie na AGH. Tu półtoraroczny kurs jest wart około 18 tys. Euro. W takiej sytuacji opłata kwalifikacyjna, która wynosi 400 PLN wydaje się dość niska. Ta prestiżowa szkoła wyższa promuje się wśród potencjalnych studentów współpracą z renomowanym Uniwersytetem z Dakoty oraz znaczącymi akredytacjami, które potwierdzają wysoką jakość prowadzonych zajęć. Uczelnia bada losy  absolwentów, którzy w dużej części pracują w międzynarodowych firmach w kraju i za granicą.

KIM JESTEŚMY
Niniejszy serwis opracowuje zespół  ekspertów realizujących kursy dla organizacji i instytucji z kilkunastu dziedzin gospodarki.
Autorem powyższego bloga jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z podejmowania decyzji i jednocześnie konsultant w projektach dotyczących zagadnień  tworzenia przewag konkurencyjnych. 
Na naszym blogu  często przeczytasz także o:
- badania satysfakcji ludzi w różnych korporacjach
- kwestionariuszy rozwojowe
- treningi z zarządzania
- szkolenia integracyjnych
- kierowanie zasobami ludzkimi