Spotkanie pracowników w plenerze

Nasi zatrudniający na samym początku transformacji już zauważyli szanse, jakie dają przeróżne spotkania integracyjne i metody, dzięki którym rozwijane są, np. kompetencje miękkie. Takie spotkania są nie tylko często atrakcyjne, gwarantujące doskonałą rozrywkę, lecz też bardzo skutecznie serwują wiedzę oraz pomagają odkryć siedzące w ludziach umiejętności.

Od początku wolnego rynku w naszym kraju dynamicznie poszerza się rynek integracji oraz warsztatów dla zatrudnionych, poświęcony osobom z mniejszych i dużych biznesów. Organizowane są  Spotkania Integracyjne
w budynkach, ale też poza budynkami, np. w lasach, czyli outdoor. Ich ideą jest nierzadko ćwiczenie świeżo zdobytych kompetencji w zaskakujących, oryginalnych okolicznościach, co niejednokrotnie zmienia się w model zespołowego działania.

Jasne jest, że nim rozpocznie się wyjazd outdoor, ważne, by skrupulatnie zdefiniować cel, jaki chce się zdobyć, gdyż to wszakże priorytetowe zadanie tego rodzaju wypraw. Może to być, na ten przykład, budowanie kolejnego teamu albo usprawnienie pracy już działającego, określanie funkcji w obrębie tego zespołu, dopingowanie, wsparcie w eliminacji stanów stresowych itd.

Dalszy etap to przygotowanie szczegółowego schematu takich spotkań, zdefiniowanie poczynań, jakie powinny zbliżyć do osiągnięcia zamiaru. Znacząca jest wzorowa kooperacja na linii uczestnicy – prowadzący, gdyż tylko dobrze nawiązane porozumienie ułatwia wzajemne otwarcie się i odkrycie możliwości we własnym wnętrzu.

Zjazdy outdoor mogą skupiać się jedynie na zabawnych, ale pozbawionych dużych komplikacji grach w lesie, bez wysiłku, jednakże również mogą być wymagać lepszej sprawności, jak np. zadania alpinistyczne, jak również skupiać się na takich projektach, jak nurkowanie. Niezwykle lubiane są różnego rodzaju działania związane z integracją, jakie efektywnie uczą, utrwalają wybrane umiejętności, a zarazem pozwalają nasilić relacje między zatrudnionymi, poznać się lepiej i nierzadko wywołują ciepłe uczucia. Trzeba jednak zauważyć, że wszystkie działania na zewnątrz zależą też od zmienności pogody, dlatego warto zawsze posiadać program rezerwowy w przypadku, gdyby zgromadzenie outdoor nie miało wyboru, jak znienacka przetransformować się w indoor. Doświadczony animator za każdym razem jest przygotowany na podobną perspektywę. Dlatego trzeba korzystać z usług najlepszych agencji eventowych.