Reguły pracy w dziale pracowniczym

 

W niniejszym blogu od kilkunastu miesięcy przedstawiam zalety pracy w zintegrowanej grupie pracowniczej. Kilka tygodni temu organizowałem projekt w ramach szkoleń w obszarze funkcjonowania i rozwijania działu pracowniczego. Bywalcy szkoleń omawiali problemy, które znają ze swojej działalności w różnego typu organizacjach. Dzięki temu opracowałem kilka zasad współdziałania w zespole. Pozostałe dobrych praktyk możesz odszukać również tu:
 Baza Wiedzy - Wyjazdy 
Niżej prezentuję zasady pracy w grupie pracowników. Opisałem je jako case study rzeczywistych działań w firmie.
1. Organizuj cotygodniowe spotkania działu pracowniczego
Tamara została niedawno dyrektorem departmantu logistyki. Współpracuje z wybitną grupą pracowników. Aby zatrudnieni w tym zespole ludzie dali radę razem współpracować, szefowa przygotowuje cykliczne spotkania. Spotkania są zwykle w środę o godzinie 10.00 i trwają 3 godziny. Po naradzie kierowniczka w formie pisemnej dokumentuje usprawnienia oraz czynności do wykonania dla wszystkich członków zespołu.
2. Poznaj współpracowników
Adam jest zatrudniony w departamencie zarządzania projektami. Na co dzień aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z pozostałymi osobami zatrudnionymi w tym dziale, mimo że oni są zatrudnieni w innych krajach. Ażeby ludzie funkcjonujący w opisywanej korporacji sprawniej razem współpracowali, co miesiąc dział kadr deleguje ich na 8 godzin na nieformalne zebrania w dobrym motelu.
3. Gromadzenie umiejętności w zespole
Ola została niedawno dyrektorem rodzinnej firemki reklamowej. Firma ma 3 pracowników. Szefowa wybrała dla celów gromadzenia wiedzy system komputerowy do gromadzenia kompetencji w zakresie operacji przedsiębiorstwa. I tak właśnie zatrudnieni w tej firmie mogą działać razem oraz będą wiedzieć, jakie aktywności są w organizacji.
Tyle moich wniosków.
Autor: Jan Nowosielski
I JESZCZE JAK ZAWSZE ZESTAW NIETYPOWYCH STATYSTYK ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
- Ciesząca się największym wzięciem forma aktywności : gry topograficzno – poszukiwawcze
- Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po wyjeździe zadania – oceny grup: gra kryminalna
- Typowa liczebność grupy zajęciowej: trzydzieści osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na projekt firmowy: sobota.
- Najczęściej preferowana lokalizacja: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Działamy jako zespół trenerów z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale również certyfikacjami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co umożliwia nam realizację programów w formie plenerowej, łącząc zabawę z nauką. Pracujący dla nas szkoleniowcy to także autorzy artykułów w prasie branżowej i ciekawe osobowości.
Nasze scenariuszowe wyjazdy integracyjne i rozwojowe szkolenia team building są rekomendowane przez setki korporacji z wszystkich branż.