Problemy z eventami integracyjnymi

 W naszym kraju  jest grupa osób, która sądzi , że  wyjazdy integracyjne to  strata czasu .  Ciekawe, że niemało   ludzi   spogląda na to  z dziwną awersją. Trudno powiedzieć , dlaczego  tak, po prostu, jest, ponieważ   niejeden z tych krytyków nigdy nie został zaproszony na takie wydarzenie . Nierzadko   krzywdzące opinie  posiłkują się półprawdami .

Czy rzeczywiście  wyjazdy integracyjne  to  wyłącznie okazja do mocno zakrapianej alkoholem zabawy   lub niekończąca się biesiada ?  Przypuszczalnie jest w tym część  prawdy,  lecz nie  do końca .  Wyraźnie złośliwe  będzie  spostrzeżenie , że  wiele takich imprez  sprowadza się do picia i jedzenia .

Trzeba podkreślić, że  kłopot   ma miejsce  wtedy, gdy  człowiek biorący się za przygotowanie eventu nie ma  kompletnie  pomysłu na wspólny wyjazd pracowników .  Prawdę mówiąc,   owocne  weekendowe  szkolenia  integracyjne to  ciężki orzech do zgryzienia dla organizatora .  Nocleg to za mało, jak  i catering .  Jeśli byłoby łatwo   rozplanować  jak również  powołać do istnienia dobrą imprezę integracyjną , nikt nie  robiłby przelewów dla  doświadczonych   biznesów eventowych i  zbyteczne byłyby drobiazgowe planowanie wyjazdu.

Bazę wniosków przekazuje w tej materii wrześniowy  Raport O Szkoleniach udostępniony w procesie międzynarodowych analiz. 

Regułą jest, że   właściwie  opracowany wyjazd  integracyjny powinien  opierać się  na precyzyjnym planie ,  niejeden detal  powinien  zostać  dokładnie omówiony . Zawodowy organizator  nie tylko znajdzie  odpowiednie   lokum na  tkanie skomplikowanych relacji, które potem przełożą się na sprawny zespół, jak również  przygotuje  zróżnicowaną  odskocznię od codzienności.  Głównie ,  stosownie do najważniejszych zaleceń  swojego klienta,  dopasuje takie  pomysły, sprawdzone zapewne wielokrotnie wcześniej, , które  stworzą warunki odpowiednie, by  wypracować nowy poziom relacji i zaufania. Jeśli   należy  zintegrować  zespół , pojawią się, zapewne,   pewne  zabawy  teambuildingowe, skupione, co nie będzie żadnym zaskoczeniem  na  kolektywnym   pokonywaniu nagle pojawiających się trudności. Jeśli   w założeniu będzie również  podzielenie się z uczestnikami jakimiś informacjami , odbędzie się   trening przygotowany  przez profesjonalnego  trenera .  Nie ma tu miejsca na żadną dowolność .

Niestety, nie zawsze jest możliwe dopilnowanie  całego przebiegu imprezy integracyjnej . Uczestnicy  są różni  i przyjeżdżają  w różnym celu  na tego  rodzaju  spotkania .  Nie można wtedy wykluczyć, że będą  ekscesy , ale  można  je traktować  jako  margines.  Ludzie z   dobrej  filii eventowej  wiedzą jak  radzić sobie skutecznie  z kontrolowaniem przebiegu wyjazdów integracyjnych , bo  dla nich  doprowadzenie imprezy do uzgodnionego celu  jest najważniejsze .