Lokalizacja na team building - poradnik

Jednym z najczęściej używanych sposobów na docenienie swojej załogi stały się wyjazdy integracyjne. Są one coraz popularniejsze w gronie kadry zarządzające, którzy doceniają zalety zagwarantowania swoim pracownikom paru chwil wypoczynku i relaksu. Jednak zaplanowanie tego typu wyjazdu, który może się spodobać każdemu biorącemu w nim udział nie jest najłatwiejsze, i należy podejść do tego z pewnym przygotowaniem.

 

Letnie Wyjazdy Integracyjne najczęściej posiadają główny cel, względem jakiego powinno się wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Hotele i pensjonaty mogą zaproponować jakieś swoje swoje zaplecze, przykładowo może to być rozwinięta baza konferencyjna, czy obiekty sportowe oraz SPA.

Wiedząc już szczegółowo, jaki rodzaj atrakcji przeznaczy się dla pracowników, którzy będą jechać, powinno się wyszukać jakiś pensjonat albo hotel, który wiele z zaplanowanych rozrywek będzie miał na swoim terenie lub też zlokalizowane one będą w jego pobliżu. Przejazdy nie tylko zabierają cenny czas, ale dodatkowo powodują pewne zamieszanie, tak więc jeżeli będą takie możliwości, to należy je sobie odpuścić.

Kolejnym dość istotnym aspektem przy wybieraniu miejsca na imprezę integracyjną powinno być miejsce. Jeśli wyjazd będzie trwał nieco krócej, to przeważnie wybiera się hotele zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania - jechanie na drugi koniec mija się z celem, bo sporą część czasu trzeba by było spędzić w jakimś środku transportu.

Przy dłuższych wyjazdach pomyśleć będzie można o miejscu bardziej odległym, choć zawsze warto rozważyć sens decyzji o tym. Za daleki wyjazd czasami zniechęca część wyjeżdżających i ma wpływ na końcową ilość uczestników, jeśli więc nic nie stoi na przeszkodzie, to warto jednak rozejrzeć się po okolicy i zarezerwować hotel, który będzie bliżej domu.