Letnia posucha w branży szkolenia

Smutna prawda jest, iż wakacje to w wielu przypadkach nieprzyjemny moment dla człowieka, który żyje z tego że prowadzi  Szkolenia Radzenie Sobie Ze Zmianą.


Zamawiający organizują latem sezon urlopowy  co, nie ma wątpliwości, jest procesem pozytywnym i bazuje na oczekiwaniach samych zatrudnionych. Nie ma więc przyczyny by tą tendecję krytykować.
Jednak firma szkoleniowa czuje na własnej skórze przez te dwa miesiące coś na kształt tymczasowej recesji letniej. Szkolenia z zarządzania są organizowane sporadycznie. Każdy bije się o nawet jeden dni szkolenia.
To co jest wyzwaniem dla spółki realizującej szkolenia z motywowania czy rozwoju osobistego, albo konsultanta piszącego programy na szkolenia miękkie, jest pozytywna opcją dla klientów usług firmy szkoleniowej. Jest szansa by nastawiać się przez wakacje na mniejsza kwoty na fakturze za warsztaty, krótsze terminy realizacji  a także mniejsze grupy.   
Innym bonusem jest to, że  ośrodki szkoleniowe są nieobłożone taką liczbą spotkań  i dlatego w analogiczny sposób tańsze. Mówimy tu  o obiektach specjalistycznie kongresowych, poza kurortami.
Z tej oto przyczyny właśnie zachęcamy by zamówić warsztaty w lipcu lub sierpniu. Jeżeli przerwa urlopowa  umożliwia takie planowanie terminów kursów, zyskamy znaczące korzyści finansowe a frmowy budżet pomieści w ramach zaplanowanej sumy nieco więcej warsztatów – często lepszej jakości.  
Warto zrezygnować z schematu, iż wakacje to brak szkoleń – zawsze tam, gdzie bywa to możliwe ze względu na podejście do aranżowania czasu pracy ludzi w zakładzie.

CO TO ZA BLOG?
Niniejszy blog opracowuje zespół mających wieloletni staż badaczy realizujących kursy dla firm z wszelkich dziedzin gospodarki.
Redaktorem powyższego felietonu jest  Stanisław Jaczwa, prowadzący szkolenia z komunikacji a dodatkowo konsultant z obszaru  ocen okresowych.  
Konsultacja merytoryczna wpisu: Teresa Wiecław.

W tym serwisie  często przeczytasz   o:
- analizy zaangażowania ludzi w różnych korporacjach
- testy interpersonalne
- wykłady z zarządzania
- szkolenia incentive
- kierowanie ludźmi
Cieszymy się że nas Państwo odwiedzili zapraszamy do kolejnych wizyt na tej witrynie.