Jak wyselekcjonować dostawcę na treningi integracyjne

Odpowiednie przygotowanie integracyjnego wyjazdu to duże przedsięwzięcie, które przeważnie wymaga poukładania wielu spraw jakie mogą mieć istotny wpływ na powodzenie całej imprezy, niekiedy zapomnienie o jednym drobiazgu może skończyć się wielką klapą. Trzeba przecież znaleźć odpowiedni hotel, zorganizować transport i odpowiednio wcześnie poinformować osoby mające na taki wyjazd się udawać.

Dużą rolę w czasie planowania wyjazdów tego typu ma odpowiedni wybór firmy, która będzie się zajmowała całością spraw związanych z zapewnieniem pracownikom odpowiedniej aktywności. Tu nie można iść na żadne kompromisy, bo każda wpadka na pewno przez długi czas będzie pamiętana i przez uczestników, i przez właścicieli firm, za pieniądze których wyjazd się odbył.

Na samym początku trzeba skontrolować, czym się może pochwalić, tu bardzo się przydadzą opinie oraz referencje z wydarzeń, które były wcześniej realizowane. Odgrywa to dużą rolę szczególnie kiedy wyjazdy integracyjne są na więcej niż sto osób, panowanie nad takim zespołem i wykonanie wszystkiego tak jak się planowało wymagać będzie naprawdę dużych umiejętności.

Namawiamy również, by przeswietlić trenerów czy realizuje tylko wydarzenia rekreacyjne, czy również kursy biznesowe np. Inspiracyjne Szkolenia Przywództwo i Kierowanie  - to umożliwi pożenić rekreację z rozwojem menedżerskim. 

Istotną rolę odgrywa również odpowiedni wybór trenerów. Najlepsza sytuacja będzie wtedy, kiedy jest to zgrany zespół, na co dzień ze sobą współpracujący, dzięki temu doskonale sobie on poradzi w nieprzewidzianych okolicznościach. Przypadkowo zebrana grupa trenerska najczęściej da sobie radę, jednak ryzyko zakończy się wszystko klapą będzie znacznie większe.

Do opanowania ponad setki osób o zróżnicowanych temperamentach i charakterach potrzeba kogoś dynamicznego i charyzmatycznego. Dobrze, żeby organizator wyjazdów miał trenera, który ma powyższe cechy, w takim przypadku będzie się miało pewność, że wszystkie zaplanowane gry zostaną przeprowadzone z zgodnie z wcześniejszymi planami.

Na zakończenie należy sprawdzić, jak przedstawia się kwestia sprzętu dostarczanego przez firmę. Wiele wyjazdów źle się zakończyło z takich właśnie powodów, że coś się zepsuło i prowadzący nie mieli żadnych pomysłów. W szczególności podczas różnych gier terenowych dobry sprzęt będzie odgrywał ogromną rolę, ma także wpływ na poziom bezpieczeństwa pracowników, którzy z niego korzystają.