Jak funkcjonuje skuteczny dział firmy

W tymże artykule przedstawię cechy sprawnego działu w firmie, jakie można spotkać w książkach na ten temat i jakie rejestruję od uczestników na sesjach menedżerskich. Cech jest dość dużo, z tego powodu przedstawię wyłącznie ich mały fragment - pięć tych rzadziej opisywanych w literaturze. Dużo na ten temat czytelnik może odszukać w tym poradniku:  Sensowne Wyjazdy Oparte o Gry Szkoleniowe
1. Niwelowanie luki decyzy.jnej
Znaczną część decyzji rozstrzyga się osiągając równowagę decyzyjną. Wtedy wszyscy są co do zasady podobnego zdania oraz chętni wykonać prace przygotowawcze do wprowadzenia w życie takiej alterantywy. Jednak widzimy czasem też pewien kłopot - część uczestników, którzy nie identyfikują się  z decyzją grupy, miewa skłonność do ukrywania swojego oporu wobec decyzji, i dlatego pozorny consensus maskuje realny brak najlepszego rozwiązania.
2. Krytycyzm
W dobrze pracującym środowisku pracowniczym krytykowanie jest dość częste, bywa naprawdę szczere oraz zachodzi względnie bez większych barier. Niestety nieraz w takiej sytuacji niezamierzenie dochodzi relatywnie szybko do osobistych krytycznych uwag. Profesjonalna krytyka bywa obiektywnie potrzebna, jednak jej zastosowaniem jest usunięcie problemów znajdujących się przed grupą i uniemożliwiających realizację projektów i zadań.
3. Publiczne okazywanie indywidualnych uczuć
Współpracownicy dość luźno pokazują ich odczucia oraz przemyślenia na temat zakresu funkcjonowania i funkcjonowania zbiorowości pracowników w jednym dziale. Nie ma "podchodów" i "ukrytych planów". Innymi słowy - jasna i jednoznaczna wymiana pogladów.  
4. Organizacja pracy
Jeśli zbiorowość działu firmy współpracuje, przydzielanie zadań przeprowadza się bez ograniczeń i bywa zwykle rozumiany jako bodziec motywacyjny. Oparty na analizie kompetecji ludzi dobór odpowiedzialnosci dla wszystkich ludzi w efektywnymm zespole.
5. Wartości współpracowników
Zbiorowość współpracowników wykonuje zadania świadomie. Istotny bywa stopień zaawansowania znajomości grupy - o normach i wartościach w kolejnym wpisie.
Tyle haerowych myśli.
Redakcja: Grzegorz Domański
I DODATKOWO JAK ZWYKLE PORCJA NIETYPOWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najpopularniejsza forma aktywności : zadania wspinaczkowe
- Najwyżej ocenione w ankietach po spotkaniu gry – opinie uczestników: gra kryminalna
- Uśredniona wielkość grupy zajęciowej: pięćdziesiąt uczestników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na team building: piątek.
- Najchetniej preferowana destynacja: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako drużyna trenerów z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale również kwalifikacjami związanymi z turystyką kwalifikowaną, co daje nam szansę na prowadzenie wydarzeń w formie plenerowej, łącząc kształcenie pracowników i atrakcyjne gry. Nasi szkoleniowcy to również autorzy książek poradnikowych i inspirujące osobowości.
Zdajemy sobie sprawę, że udane szkolenie i wyjazd to także klimatyczny ośrodek konferencyjny. W naszej ofercie posiadamy blisko dwieście klimatycznych destynacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Polecamy nasze imprezy integracyjne oraz  team building.Najczęściej prowadzimy zajęcia w Sudetach, nad Zegrzem i na Kaszubach. Zalecamy  miejsca w pewnej odległości od miast . W słoneczne dni działamy na terenie otwartym, a jeżeli pogoda jest zła – w budynku.