Fundamenty działania efektywnej drużyny

W niniejszym wpisie na tym portalu pokażę cechy dobrze działającego zespołu, jakie można przeczytać w książkach z tego tematu. To tylko wstępna część parametrów, gdyż wyznaczników opisano bardzo dużo. O innych można przeczytać tutaj:    Pracownicze Eventy Integracyjne i Team Building
W tym miejscu pokazuję wybrane cechy efektywnego zespołu.
Kultura organizacyjna
Jest możliwe, aby ją wyczuć po kilku dniach obserwacji, bywa zawsze nieformalna, swobodna a także odprężona. Gdy jest dobrze zbudowana nie wyczuwa się ważnych konfliktów. Pracownicy w niej istniejący są lojalni wobec pracodawcy i nastawieni na zadania. Nie ma oznak zniechęcenia.
Skluteczny przepływ informacji
Ogromna część rozmów między pracownikami, w których uczestniczą dokładnie wszyscy. Są to konwersacje na temat zadań zespołu. Jeśli konwersacja jest nieefektywna, menedżer szybko nakierowuje ją na odpowiedni tor.
Dążenia grupowe
Członkowie zespołu dobrze pamiętają oraz chcą wykonać projekty i osiagają cele grupy. We właściwym momencie wprowadza się efektywną rozmowę na temat celu, co skutkuje tym, iż ludzie chcą się połączyć w dążeniach z grupą pracowników.
Feedback
Współpracownicy w zespole chcą rozmawiać ze sobą nawzajem! Konwersacja nie daje skjarzeń skakania po tematach. Nawet słaby pomysł jest zapisany na tablicy. Pracownicy nie obawiają się narazić na śmieszność oraz przedstawić rewolucyjną myśl, nawet gdy wydaje się ona strasznie ekstremalna.
Szukanie rozwiązań
Grupa całkiem sprawnie diagnozuje konflikty. Dokładnie bada się za i przeciw oraz grupa zamierza znaleźć kompromis. Ci, którzy wyrażają sprzeciw, nie próbują wpływać na grupę albo pokazywać wrogość. Gdy nie zgadzają się, wtedy zwyczajnie wyrażają swoje zdanie.
To tyle przywódczych przemyśleń.
Autor: Krzysztof Domański
I DODATKOWO JAK ZAWSZE PAKIET NIEZNANYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najpopularniejsza forma aktywności : gry inżyniersko kostrukcyjne
- Najwyżej ocenione w ankietach po spotkaniu aktywności – komentarze uczestników: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Uśredniona wielkość grupy szkoleniowej: dziewięć osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na zabawy: środa.
- Najchetniej oczekiwania część kraju: Małopolska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od jedenastu lat działamy w branży eventów jako Training Projects.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i interaktywne szkolenia team building są polecane przez dziesiątki korporacji z wszystkich branż.