Dobre instrukcje - gra dla menedżerów

 

Dobre zasady postępowania uczestników case study muszą być krótkie i jasne nawet dla laików. Poniżej prezentuję przypadek poprawnie skonstruowanych instrukcji symulacji dla biznesu. Zaczyna się tak: celem uczestników będzie skonstuowanie mostu, po którym bez przeszkód przejedzie samochód z ładunkiem. Dowiedziałem się tego, kiedy wszedłem na ten serwis internetowy: Finansowe Gry Szkoleniowe 
Teraz dalsze przedstawienie dobrego jednej z instrukcji do symulacji biznesowej:
1. Most należy budować tylko z przyniesionego przez prowadzącego sprzętu.
2. Przeprawa nie będzie wykorzystywać innych twardych lub miękkich przedmiotów (na przykład stołu, drzwi itd.). Przeprawa nie może być też zamocowany albo wspierany z boku np. linką czy ręką budowniczego. Musi stać całkiem bez dodatkowej pomocy na podłodze.
3. Auto musi być przetransportowany na sznurku. W trakcie przejazdu musi przemieszczać się czterema oponami po jezdni na moście.
4. Samochód musi być przewieziony na moście w taki sposób, aby w każdym punkcie mostu znajdował się dokładnie 40 centymetrów nad podłożem.
5. Pojazd musi być przetransportowany na moście przez tylko jednego uczestnika projektu szkoleniowego z grupy. Transport rozpoczyna się od zaparkowania zabawkowego TIRa za miejscem pokazanym przez prowadzącego. Przejazd ma swój koniec po przejechaniu linii końcowej. Potem pojazd powinien  jeszcze ustać bez ruchu na jezdni mostu przez dwadzieścia sekund.
6. W momencie, gdy podstawa mostu będzie naruszona, jednakże samochód zostanie przewieziony na moście tak, aby zawsze był co najmniej 30 cm nad podłogą, gra jest zakończona z pozytywnym wynikiem.
W następnym wpisie na moim blogu zaprezentuję zbiór zasad innej symulacji biznesowej.
Piotr Paciorkowski
Twórca tej notki  jest absolwentem wydziału biologii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego i studiów podyplomowych z obszaru  literaturoznastwa. Posiada licencję Doradcy Przedsiębiorczości KHM. Kieruje agencją treningową w Opolu.  Od trzynastu lat prowadzi zajęcia i rozwija gry odnoszące się do asertywności w sektorze „hotelarstwo i gastronomia”.

TEMATY BOGA:
Symulacje Team building
Treningi interpersonalne
Gry  na zamówienie
Komunikacja międzykulturowa
Lean games
Finanse dla niefinanstów
Kursy trenerskie
Poradniki  dla instruktorów