Certyfikowane narzędzia – ocena.

Wiele razy inni trenerzy zapytują naszych konsultantów  czy korzystanie z licencji dobrze działa i jak nam się z tym pracuje. I oczywiście czy to się kalkuluje finansowo. To tym razem napiszemy co o tym sądzimy.
Posiadaczem praw autorskich prowadzonych naszych trenerów narzędzi wykorzystywanych podczas prowadzonych przez nas projektów badawczych i doradczych oraxz kursów i wyjazdów integracyjnych jest Rafał Szczepanik. To przed wielu laty członek zarządu  Training Partners Outdoor & Incentive.
Teraz to  właściciel  Training Projects. Ten instytut szkoleniowy specjalizuje się w projektowaniu tworzonych na miarę i dopasowywanych do klienta symulacji menedżerskich a następnie szkoleniu instruktorów i dzierżawieniu im uprawnień do tych programów.
Już więcej niż od sześciu lat nasi specjaliści korzystają z franczyzy na metodykę warsztatów wypracowanych przez  tego uznanego eksperta i coacha. Klienci opiniują je jako dynamiczne i adekwatne do ich pracy biznesowej. Ten system prowadzenia zajęć na zasadzie licencji jest wysoce częsty w Ameryce i Unii , jednak w naszym kraju jesteśmy wedle naszej wiedzy jedną z raptem kilkunastu agencji trenerskich funkcjonujących w opisywany tu sposób.   
Na naszym rynku da się nabywac franczyzy na szkolenia z zarządzania, pracy w zespole, psychologii szefa, finansów, wdrażania zmian, a także ankiet motywacji, ankiet rekrutacyjnych. 
W gronie założycieli  spółki uważamy wybraną strategię za słuszną. Korzyść to znane narzędzia przetestowane przez ich twórcę – co umożliwia unikniecię eksperymentów na naszych uczestnikach warsztatów. Ponadto otrzymujemy rewelacyjne kursy licencyjne. To może ma mniejsze znaczenie ale też się liczy – ćwiczenia są profesjonalne wyposażone w rekwizyty.  
Koszt? Licencje bywają dość drogie. Od w przypadku prostych gier czterech do nieco częściej kilkudziesięciu tysięcy złotych za opracowaną dla nas (razem w tej cenie dostajemy szkolenie certyfikacyjne). Firmy szkolenowe powinny we własnej głowie przeliczyć czy to pozwala wyjść na plus.